Samsung ES9500 55 OLED

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Niedługo jadę zobaczyć OLED LG. Tym czasem Samsung zrobił swojemu rodzimemu konkurentowi psikusa i znienacka pokazał swój 55-calowy panel OLED.

O telewizorze ES9500 słyszeliśmy już oczywiście wielokrotnie wcześniej, ale podczas koreańskich targów 2012 World’s Fair Samsung pokazał pierwszy egzemplarz wyprodukowany masowo. Podał też kilka nowych szczegółów.

Po pierwsze do listy nowych funkcji dodał Smart Dual View, czyli coś, co znamy już doskonale z paneli LG i Philipsa. To ciekawe wykorzystanie funkcji odbiornika 3D, dzięki, której na jednym telewizorze można oglądać jednocześnie dwa, pełnoekranowe obrazy 2D. Wystarczy, że dwóch widzów założy na nosy okulary 3D, które będą pokazywały tylko jeden z dwóch składowych obrazów (symulację 3D tworzy się dzięki pokazywaniu dwóch obrazów – jednego dla lewego, i drugiego dla prawego oka). Nie jest to żadna nowość, a na domiar złego po testach telewizora LG LM670S trochę mnie ta funkcja rozczarowała, ale dobrze że Samsung nie zostaje w tyle.

Oczywiście OLED ma też mieć lepszą jakość obrazu, szybkość matrycy, 3D bez efektu crosstalk itd. itp.

Z nowych konkretów swoje dwa grosze dodaje Associated Press, które donosi że Samsung ES9500 ma trafić na półki sklepowe w drugiej połowie roku i kosztować około 10 milionów koreańskich wonów. To około 30 000 zł.

Fot. Samsung Tomorrow

Wpis pochodzi z Multi-bloga.