Thomson UA9806

W sobotę pisałem o telewizorze TCL H9700 z kwantowymi kropkami. W komentarzach obywatel Daniel zauważył, że to może być to samo co dostępny u nas model Thomson UA9806. Sprawdziłem to.

Informacje Daniela sprawdziłem najpierw na stronie producenta porównując specyfikacje. Później jednak dla pewności skontaktowałem się jeszcze z agencją obsługującą producenta i poprosiłem o potwierdzenie informacji. Jak zwykle na moich czytelnikach można polegać. Daniel miał rację. TCL H9700 i Thomson UA9806 to te same telewizory, tylko pod inną marką.

Nie ma absolutnie żadnych różnic pomiędzy tymi dwoma modelami. Zdecydowano, że na rynek europejski telewizor ten, Grupa TCL Multimedia wprowadzi pod marką Thomson

– poinformowała mnie błyskawicznie sympatyczna Katarzyna Opydo z agencji Open2Europe obsługującej TCL.

Thomson UA9806 jest dostępny w przekątnej 55 cali. Jest to panel Ultra HD LCD LED z kwantowymi kropkami, głośnikami Harmana Kardona, obsługą HbbTV i 3D.

Telewizor Thomson jest zgodny z HEVC (H.265), standardem kodowania wideo opracowanym do rozpowszechnienia z Ultra High Definition. Jest również kompatybilny z HDMI 2.0, dla bardzo płynnego obrazu o szybkości odtwarzania 60 klatek na sekundę w Ultra High Definition, czyli 2 razy szybciej niż w HDMI 1.4. Portal Smart TV 2.0 jest wyposażony w nowy interfejs, który ułatwia dostęp do licznych nowo dostępnych aplikacji. Telewizor można kontrolować za pomocą pilota żyroskopowego, smartfona lub tableta

– pisze o nim sam producent.

Cena sugerowana producenta to 7999 zł, ale w sklepach jest nieco tańszy. Obecnie od 7499 zł, a aktualną cenę znajdziecie zawsze tutaj.

 

Jeśli nie wiecie co kwantowych kropkach piszczy, to polecam moje wyjaśnienie tej technologii.