W tym roku Toshiba ma w sprzedaży 9 serii telewizorów. Nad Toshibą L5435DG stoją już tylko dwie serie Full HD (L6, L7) i jedna Ultra HD (L9). Jakie pierwsze wrażenia robi ten odbiornik i co byście chcieli o nim wiedzieć?
Toshiba L54 jest dostępna w dwóch rozmiarach:
- 40 cali 40L5435DG za około 1800 zł
- 48 cali 48L5435DG za około 2800 zł
Najważniejsze cechy jakie w tym przypadku podkreśla producent, to:
- platforma Smart TV (bez funkcji Toshiba Cloud TV z wyższych serii)
- obsługa 3D
- przetwarzania grafiki AMR+ 400
- odtwarzanie multimediów z USB
- i interesujący wygląd
Przeglądając ofertę producenta widać wyraźnie, że postawił on na atak masowy w seriach niższych i sprecyzowane funkcje zaawansowane w wyższych. Aż do serii L7 telewizory są mniejsze (maksimum 50 cali w serii L4) i tańsze (przeważnie w okolicach 2000 zł). Biorąc pod uwagę preferencje zakupowe Polaków, to bardzo sprytnie ustawiona oferta.
Pierwsze wrażenia Toshiba L5435 robi dobre. Po otwarciu kartonu przeraziła mnie ilość śrubek. Jeszcze nigdy nie widziałem ich aż tyle w jednym opakowaniu.
Na szczęście okazało się, że nie wszystkie są potrzebne do skręcenie telewizora (chyba ktoś po prostu wrzucił ich za dużo do opakowania). Chociaż 11 wkrętów, jakich wymaga montaż podstawki, to i tak wynik imponujący :)
Złącza w telewizorze są ustawione standardowo. Brakuje tutaj chociaż jednego HDMI z boku oraz tylnych złącz skierowany w dół, by nie przeszkadzały przy wieszaniu odbiornika. Na pochwałę zasługują za to USB oddzielone od siebie większą przerwą. To dobra decyzja konstrukcyjna, która ułatwia podłączanie większych pendriveów czy np. przystawek z Androidem typu Measy U2C.
Pilot telewizora jest zbyt wysoki, ale ma duże, dobrze rozstawione przyciski i jest bardzo lekki. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to dość dobra konstrukcja, która pozwoli na łatwe znalezienie funkcji nawet bez patrzenia na pilota. Uciążliwe może być tylko przechodzenie od przycisków zmiany kanałów i poziomu głośności, do obsługi multimediów (są daleko od siebie). Zobaczymy.
Telewizor ma dwa menu nawigacyjne – jedno do zarządzania podstawowymi funkcjami takimi jak ustawienia obrazu i dźwięku, zmiana złącz itp. oraz drugie do nawigacji po funkcjach Smart TV. Więcej napiszę o nich w pełnym teście.
Jeśli jakieś funkcje Toshiby L5435 interesują Was szczególnie, to dajcie znać w komentarzach lub na moim Facebooku.
AKTUALIZACJA 23.07.2014
Zapraszam na test telewizora Toshiba L54.