Tak moi drodzy. Nadeszła ta chwila. TVN Player (który obecnie nazywa się po prostu Player) pojawił się wreszcie w ofercie Smart TV firmy LG. Moi czytelnicy potwierdzają to na Facebooku. AKTUALIZACJA – kolejna aktualizacja. Ze wsparciem dla modeli z 2011 może być problem.

O pojedynczych aplikacjach w ofercie Smart TV producentów piszę tylko w przypadku najciekawszych widgetów. TVN Player już dawno przestał być czymś super wyjątkowym. W ofercie LG walka o niego była jednak długa. Trwała prawie 3 lata. Krótka historia:

Od wczoraj, 8 marca 2014, na moim Facebooku czytelnicy bloga Obywatel HD donoszą, że aplikacja Player (nowa nazwa TVN Playera) jest dostępna. Z informowaniem o tym na blogu czekałem jeden dzień, by dostać potwierdzenie. Otrzymałem je od kilku z Was.

Paweł, autor petycji dotyczącej dodania aplikacji do Smart TV, zaktualizował już swoją stronę. Z informacji jakie mi przysyłacie mogę potwierdzić, że Player działa na modelach:

  • LG LA660S
  • LG LM 640S
  • LG LM620S
  • LG LA641S
  • LG LN575S
  • LG LS570S

Podrzucajcie nazwy swoich model telewizorów po sprawdzeniu dostępu aplikacji Player. W komentarzach i na moim Facebooku. Będę uzupełniał listę.

Za trzymanie ręki na pulsie dziękuję Mariuszowi, Dariuszowi i Rafałowi.
Za podesłanie zdjęć dziękuje Maciejowi i Rafałowi.

 

AKTUALIZACJA 1 (2014.03.10)

Temat Playera w Smart TV nie cichnie. W piątek daliście mi cynk na Facebooku, że aplikacja już działa. W sobotę opublikowałem wpis, który czytacie. Dzisiaj znane są kolejne problemy.

Widget Player, czyli dawny TVN Player, pojawił się w Smart TV firmy LG, ale moi czujni czytelnicy donoszą, że są z nim dwa problemy.

  • Po pierwsze – aktualnie aplikacja jest niestabilna i wiesza się na ekranie startowym.
  • Po drugie – część z Was donosi, że nie widać jej w starszych telewizorach (z roku 2011).

Piszcie w komentarzach pod tym wpisem i na Facebooku jeśli możecie te informacje potwierdzić lub zdementować. Ja skontaktowałem się już z polskim oddziałem LG i poprosiłem o komentarz w tych dwóch kwestiach.

 

AKTUALIZACJA 2 (2014.03.17)

Zanim LG odpowiedziało na pytanie dotyczące wsparcia dla modeli Smart TV z 2011 roku, dotarła do mnie oficjalna informacja prasowa firmy.

Z Player.pl mogą już korzystać wszyscy użytkownicy telewizorów LG Smart TV z linii LM i LS z roku 2012 oraz z linii LA i LN z roku 2013. Aplikacja będzie także dostępna w najnowszych modelach Smart TV z linii LB i UB, które pojawią się na polskim rynku w 2014 roku

– czytamy w informacji prasowej polskiego oddziału LG.

Ponowiłem pytanie o wsparcie dla modeli z roku 2011. Odpowiedź przyszła prawie natychmiast. Niestety póki co nie mam dobrych wieści. Polski oddział LG donosi, że wedle ich wiedzy nie ma planów dodania Playera do telewizorów z roku 2011.

Zapytam jeszcze o to TVN, bo to ich aplikacja. Jeśli producent widgetu potwierdzi, że nie planuje dostosowania jej do starszych modeli, to sprawa będzie jasna. I dość przykra dla osób ze starszymi odbiornikami.

Jeśli TVN odpowie mi konkretnie jakie maja plany, to zaktualizuję ponownie ten wpis.