Cyfra plus

Dokładnie tydzień temu zapowiadałem konferencję Cyfry+. Później niestety dopadły mnie żarłoczne zarazki i nie dałem rady opisać nowości tego nadawcy satelitarnego. Teraz nadrabiam zaległości. Co tam nowego w Cyfrze+?

Więcej HD

Przede wszystkim pojawi się więcej kanałów HD. Dokładnie 9 nowych stacji:

  • 28 października – Canal+ GOL HD, Canal+ Weekend HD,
  • 11 listopada – Ale Kino+ HD, Planete+ HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD, TeleTOON+ HD, Hyper+ HD i MiniMini+ HD (zwróćcie uwagę na zmianę nazwy przez dodanie plusika).

Dzięki nowemu transponderowi CYFRY+ znacząco wzrosły możliwości techniczne platformy. Umożliwi to m.in. poszerzanie oferty HD, a także sukcesywne zwiększanie liczby programów w trójwymiarze

– mówi Jarosław Kordalewski, Dyrektor Pionu Technologii i Systemów spółki CANAL+ Cyfrowy

Więcej 3D

Cyfra chce rozwijać dalej treści w trójwymiarze. Niestety nadal w dość spokojnym tempie. Nie wygląda na to by którykolwiek z polskich nadawców, czy to satelitarnych czy kablowych, odważył się w najbliższym czasie zaatakować ostro sektor 3D.

W Cyfrze+ mamy już Hustlera HD 3D, o którym wspominałem jakiś czas temu. I to fajna nowość. Nie ma to jak dobre porno w trójwymiarze :) Oprócz tego „Cyfrowi” będą rozwijali pasmo Canal+ 3D. W każdym miesiącu mają pojawiać się minimum dwie nowości 3D i dalsze relacje sportowe (w tym mecz T-Mobile Ekstraklasy).

Cyfra+ w sieci

Dwie nowe usługi Cyfry to dostęp do sieci przez dekoder oraz kanały w sieci.

Warto zauważyć, że konkurencja obydwie usługi już posiada: N oferuje internetowe serwisy w swoich dekoderach, natomiast Cyfrowy Polsat na początku roku przy pomocy iPla oferuje dostęp do strefy wideo, dając możliwość obejrzenia wielu treści z platformy za pośrednictwem internetu

– dodaje Paweł Okopień ze SpidersWeb.

Cyfra da dostęp do swojego VOD w sieci ze swoimi kanałami i filmami dostępnymi na życzenie. Na żywo w sieci abonenci będą mogli śledzić:

  • Planete+,
  • Kuchnia+,
  • Domo+,
  • teleTOON+,/Hyper+,
  • MiniMini+
  • i zobaczyć relacje sportowe.

Jeśli idzie o sieć w dekoderach, to całkowicie otwarta ona raczej nie będzie, ale ma być dostęp do centrum abonenta, serwisów multimedialnych i zakupowych.

Ciekawe jak się to sprawdzi w praktyce. Możliwości są spore.

 

I to by było na tyle. Rewolucji nie ma, ale oczywiście więcej HD, 3D i VOD witam zawsze z otwartymi ramionami.