Wiedźmin 3

Embargo na recenzje Wiedźmina 3 się skończyło i sieć zalały opinie znanych serwisów o grach. Jak Geralt wypada w krytycznym oku recenzentów?

W serwisie Game Rankings Wiedźmin 3: Dziki Gon ma aktualnie wynik 92,14% na podstawie 11 recenzji. Spójrzmy co piszą i mówią o nim dziennikarze.

Daniel Bloodworth z GameTrailers zastanawia się jak ta gra może w ogóle istnieć :) Zwraca uwagę na niedoróbki techniczne, ale podkreśla rozmach ogromnego i pełnego ciekawych przygód świata.

 

Vince Ingenito z IGN mówi, że nawet po 100 godzinach gry nadal ma wiele do zobaczenia i zrobienia w świecie gry. Jest zachwycony ogromnym światem i skomplikowanymi zadaniami.

 

Kevin VanOrd z Gamespota w pierwszym zdaniu swojej recenzji wideo mówi, że świat Wiedźmina 3 jest przepiękny, straszny i szalony. Zachwyca się lokacjami, które nie są stworzone maszynowo i każde jest ciekawe.

 

A w Polsce?

  • GryOnline – Krystian Smoszna zachwyca się światem, wyborami w misjach, które mają znaczenie, ale frustrują go błędy i słabo zaprojektowania ograniczenia otwartego świata.
  • Onet – Jacek Głowacki dał ocenę 10/10 i poza spadkiem płynności, nielicznymi błędami i „klonowaniem” modeli postaci zachwyca się w sumie wszystkim :)
  • Polygamia – Marcin Kosman nie wystawia grze oceny, bo Agora jest współwydawcą gry, ale pisze, że bawił się świetnie w czasie rozmów i eksploracji, ale gorzej w czasie walki gdzie stopień trudności polega na tym, że wrogom rosną paski energii.

Ten ostatni serwis przygotował też ciekawą galerię, porównującą jakość grafiki z zapowiedzi i finalnego produktu. Jak nie trudno się domyślić Wiedźmin 3 wygląda nieźle, ale nie dorasta do pięt temu, co zapowiadał CD Projekt RED na materiałach promocyjnych.

Recenzenci wydają się być zgodni co do tego, że Wiedźmin 3 to rewelacyjna, imponująco ogromna gra z ciekawą i jak zwykle w tej serii dojrzałą historią. Gra jest chwalona nie tylko za wykonanie, ale przede wszystkim za ciekawe questy (szczególnie te spoza głównego wątku) i rozbudowane postaci. Wygląda na to, że CD Projekt RED nie zawiódł i znów zrobił to samo co poprzednio – tylko w większej skali.

Wady?

  • bugi – spadek szybkości (szczególnie w wersji konsolowej), doczytujące się elementy itp.
  • problemy z jazdą konną i nurkowaniem
  • powielanie modeli postaci pobocznych

Ja swojego zdania na razie nie mam. Czekam jeszcze na kopię recenzecką (tuś, tuś CD Projekt RED, nie ładnie). Zapowiada się jednak rewelacyjnie. Bugów będzie na pewno sporo, ale w grach z otwartym światem tej wielkości są one nie do uniknięcia. Nie zepsuły mi one Red Dead Redemption czy GTA V i nie sądzę by były w stanie zepsuć Wiedźmina 3.

Co tu dużo mówić – jestem podjarany :)