SHARP AR TV - dywan

Sharp stworzył aplikację pozwalającą na sprawdzenie jak duży telewizor będzie pasował do pokoju, bez konieczności wycinania kartonowej atrapy czy kupowania odbiornika w ciemno. Wystarczy komórka lub tablet.

Aplikacja SHARP AR TV wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną (augmented reality). Działa na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS lub Android. Do ściągnięcia za darmo z:

Po jej zainstalowaniu trzeba jeszcze wydrukować znacznik i umieścić go w miejscu, w którym stawialibyśmy lub wieszali telewizor. Potem kierujemy aparat komórki lub tabletu w stronę znacznika i voila! Już wiadomo jak 90 cali pasowałoby do mojego kota ;)

SHARP AR TV - kot

W aplikacji są oczywiście tylko telewizory Sharpa, ale samo sprawdzanie wielkości może przydać się do paneli dowolnej marki. W programie można zrobić zrzut ekranu, przeskakiwać między modelami japońskiego producenta (w rozmiarach od 50 do 90 cali) i wybrać rodzaj instalacji – na podstawie lub na ścianie.

Nie działa to idealnie, czasem wirtualny model nie ustawia się poprawnie, ale po kilku próbach rzeczywiście można sprawdzić ile miejsca zajmowałby nowy telewizor.

Fajny i całkiem nieźle zrealizowany pomysł. Sharp – podoba mi się!