Kamera ATC Mini
Miniaturyzacja kamer HD sprawiła, że pojawił się nowy sektor dla producentów takiego sprzętu – urządzenia dla sportowców. Czymś takim jest chociażby opisywany na blogu Drift HD. Tytułowa kamera ATC Mini jest jednak mniejsza, a przez to jeszcze ciekawsza.

Producentem widocznego na fotce cacka jest firma Oregon Scientific. Kamera ATC Mini nagrywa filmy w rozdzielczości 720p (1280 x 720 pikseli) na kartach pamięci microSD o pojemności do 32 GB. Na takim nośniku ma się zmieścić „tylko” 1,5 godziny nagrania, więc możliwe, że bitrate nie jest nawet taki zły.

Najciekawszą właściwością jest jednak oczywiście obudowa. Producent zadbał, by była ona wodoszczelna. Kamerę można zanurzać do 20 metrów pod wodę, więc nada się nawet dla płetwonurków. Konstrukcja jest też super lekka, waży zaledwie 70 gramów, więc fani dwóch kółek też nie mają powodów do narzekania.

Kamera ATC Mini

Dla odmiany nie będę też psioczył na cenę. ATC Mini ma trafić niedługo do sklepów (nie wiadomo dokładnie kiedy) i będzie kosztowała 120 funtów. To około 600 złotych, więc nie mało jak za miniaturową kamerkę, ale akurat w tym przypadku cena jakoś bardzo mnie nie razi. Urządzenie jest małe, lekkie i teoretycznie bardzo funkcjonalne. To również gadżet dla dość konkretnego odbiorcy. Moim zdaniem potrzeby fanów bardziej lub mniej ekstremalnych sportów może on spełnić znakomicie.

Pozostaje tylko pytanie o jakość.

Osobom nieprzekonanym, polecam rewelacyjny film pokazowy nagrany za pomocą innej kamery tego typu, GoPro Hero 2, która potrafi nawet nagrywać w 1080p.