Od czasu mojego ostatniego wpisu na temat telewizora Philipsa z Androidem trochę się pozmieniało. Aktualizuję więc ten temat, a przy okazji przedzwoniłem do producenta i zapytałem co jeszcze ciekawego szykuje.
Philips Android TV na IFA 2014
W tym roku system operacyjny Android pojawi się na pewno w jednym modelu Philipsa – serii 8000. Ostatnio producent zapowiadał, że telewizory będą w sklepach „wiosną 2014”. Plotki mówiły o maju-czerwcu. Dzisiaj wiem już na pewno, że premiera trochę się przesunie. Obecnie producent stawia na okolice sierpnia-września. W praktyce oznacza to, że premiera zostanie zapewne zaplanowana na targi IFA 2014 w Berlinie. To największa tego typu impreza w Europie i jestem pewien, że Philips będzie ją chciał wykorzystać do promocji tak ciekawej nowinki.
Tak więc na Philips TV Powered by Android trochę się przesunie, ale najważniejsze, że będzie jeszcze w tym roku. Przyznaję, że nie mogę się doczekać.
4K LED z bezpośrednim podświetlaniem
Na stronie FullHD.gr pojawiła się wzmianka o nowince, która może zainteresować fanów dobrej jakości obrazu z LCD. Autorzy wspominają o telewizorze 4K Philipsa, który będzie miał bezpośrednie podświetlanie LED i nowy system Micro Dimming. Inne informacje z tej samej strony mówią o sześciordzeniowym procesorze w serii 9800 oraz czujniku, który będzie dostosowywał ostrość obrazu 4K w zależności od tego jak daleko od matrycy znajduje się widz.
Wszystkie te informacje nie są jeszcze potwierdzone, ale źródło jest sprawdzone, więc można się podniecać. Tak, targi IFA 2014 będą zdecydowanie ciekawe.
Automatyczne sortowanie kanałów nc+ i Cyfrowego Polsatu
Odchodząc od plotek i zapowiedzi warto wspomnieć o funkcji automatycznego sortowania kanałów nc+ i Cyfrowego Polsatu jaką Philips dodał do swoich telewizorów serii 6400 i wyższych. Po włożeniu do TV modułu CAM z kartą danego nadawcy w menu mamy możliwość wyboru automatycznego sortowania kanałów. Trochę usprawni to instalację sprzętu.
Bezprzewodowy subwoofer w TV rożnych wielkości
W marcu pisałem o serii Philips 7500, która w zestawie będzie miała bezprzewodowy subwoofer.
Producent poinformował mnie, że model 47-calowy ma pojawić się w czerwcu. Później doczekamy się wersji 55-calowej. Możliwe, że będzie też model 65-calowy, ale póki co nie ma jeszcze decyzji w tej kwestii
Ceny, które poznaliśmy w marcu:
- Philips 42PFS7509 – 3999 zł
- Philips 47PFS7509 – 4799 zł
- Philips 55PFS7509 – 6399 zł
Lepsze wsparcie dla MKV również przez DLNA
Na koniec rozmowy ze mną przedstawiciel TP Vision pochwalił się ciekawą nowinką mającą usprawnić obsługę kopii cyfrowych filmów.
Jeśli dysponujecie filmem w mkv z napisami zapisanymi w jednym pliku, to taki film można wysłać do telewizora przez DLNA. Po co? By nie musieć za każdym razem podchodzić do odbiornika i podłączać dysku. Przez DLNA nie da się wysłać filmu i napisów w osobnych plikach, w tym samym czasie, ale za pomocą programów takich jak np. MKV Toolix możliwe jest zamknięcie obrazu i napisów w jednym kontenerze. Tak przygotowana biblioteka multimediów powinna przechodzić bez problemu przez domową sieć z wykorzystaniem DLNA.
Tyle aktualności ze strony Philips. Jeśli interesuje Was coś jeszcze – to pytajcie. Piotr Herod z TP Vision zawsze odbiera moje telefony, więc mogę go jeszcze trochę pomęczyć ;)