Kto wychował się na Commodore 64 ręka do góry! Cóż to była za maszyna! Samo ustawianie głowicy dyktafonu było mini gierką :) Teraz marka powraca i oczywiście nie ma zbyt wiele wspólnego z oryginałem.

Prawa do marki Commodore od dwóch lat były w rękach duńskiej firmy Commodore Holdings B.V. Teraz wydają się jednak znajdować w innym miejscu. Włoscy biznesmeni Massimo Canigiani i Carlo Scattolini zarejestrowali w Wielkiej Brytanii firmę Commodore Business Machines LimitedCommodore PET i zamierzają działać w 38 krajach. Dawniej marka powracała już w postaci komputera C64x, który jednak szybko umarł z powodu braku zainteresowania. Teraz może być podobnie, ale na pewno niejeden fan ucieszy się ze znanego logo na telefonie.

Bo właśnie telefonem będzie Commodore pet. To komórka z 5,5 calowym ekranem IPS 1920 x 1080 pikseli chronionym szkłem Gorilla Glass 3. Urządzenie ma pod obudową:

  • procesor Mediatek 64 bit Octa Core 1,7 GHz
  • baterię 3000 mAh
  • aparat 12 megapiksela z tyłu i 8 Mpix z przodu
  • wejścia na dwie karty SIM
  • system operacyjny Android 5.0 Lollipop

Największą radochę fanom C64 mogą sprawić emulatory Commodore VICE C64 i Uae4All2-SDL Amiga. Co prawda instalacja emulatorów Amigi i Commodore w jednym urządzeniu może doprowadzić do zachwiania równowagi wszechświata i zapadnięcie tkanki kulturowej, ale nic to. Giereczki!

Telefon ma trafić do sprzedaży na dniach w cenach:

  • 300$ – 16 GB pamięci i 2 GB RAM
  • 365$ – 32 GB pamięci i 3 GB RAM

W zestawie ma znaleźć się też karta pamięci microSD o pojemności 32 GB.

Pierwsze modele mają trafić do Włoch, Francji, Niemiec i, co ciekawe, Polski.

Oczywiście to tylko odcinanie kuponów od dawnego kultu, ale telefon nie jest bardzo drogi, a logo Commodore na obudowie prezentuje się całkiem fajnie.

Więcej informacji na oficjalnej stronie i Facebooku producenta.