Empire EVS - maska

Wyjrzyj za róg wystawiając marker do paintballa z podczepioną kamerą GoPro. Obraz zobaczysz w masce, na wbudowanym wyświetlaczu.

Empire EVS to maska do paintballa stworzona przez firmę GI Sportz group będącą częścią Empire paintball. Wykorzystując technologię Intela udało im się zainstalować mały wyświetlacz przezierny (Head-Up Display – HUD) SNOW2 HUD stworzony przez Recon Instruments z myślą o sportowcach. Do tej pory był on wykorzystany w okularach dla biegaczy Recon Jet. Sam ekranik w postaci przystawki można też kupić osobno i montować w goglach narciarskich.

Czemu by więc nie używać go w czasie gry w paintballa?

 

Zachęcam do subskrypcji mojego kanału na YouTube.

 

Najważniejsze specyfikacje wyświetlacza SNOW2 HUD użytego w masce Empire EVS to:

  • dwurdzeniowy procesor 1 GHz
  • 1 GB pamięci DDR2 SDRAM i 2 GB Flash
  • komunikacja WiFi i Bluetooh 4.0
  • wbudowany moduł GPS, żyroskop, akcelerometr, barometr, magnetometr, wysokościomierz i barometr
  • akumulator pozwalający na 6 godzin pracy
  • obudowa odporna na wstrząsy i wodę
  • waga – 65 gramów

Miałem okazję założyć maskę Empire EVS na targach CES 2016 i sprawdzić jak wbudowany ekran sprawdza się w praktyce. Pod względem jakości jest to coś w stylu Google Glass. Ekranik jest niewielki, ale ustawiony blisko oczu, więc symuluje przekątną mniej więcej 14 cali. Na targach producent pokazywał aplikację z mapą terenu, która miała pomagać w czasie rozgrywek paintballowych. Biorąc pod uwagę, że SNOW2 HUD ma wbudowany GPS i Bluetooth, to mógłby służyć jako wyświetlacz dla map z komórki lub samodzielna nawigacja na bazie własnej aplikacji.

Data premiery i cena maski Empire EVS nie są jeszcze znane, ale to może być droga zabawka. Sam ekranik SNOW 2 HUD producent sprzedaje na swojej stronie za 399 dolarów. W wersji paintballowej od Empire zapewne też będzie dość drogo.

Ale czego się nie robi, by mieć przewagę na polu walki?