Marvel 3D

Część fanów ekranizacji przygód superbohaterów ze świata Marvela ma już dość dopłacania do biletów na seanse 3D. Z różnych powodów. Zrobili petycję, w której proszą o filmy w 2D z napisami. Co na to Disney?

Dystrybutorem filmów Marvela w Polsce jest Walt Disney Company i to właśnie do tej firmy kierowana jest internetowa petycja.

My, niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą do polskiego oddziału The Walt Disney Company, aby wszystkie nadchodzące filmy wytwórni Marvel Studios dystrybuowane były w Polsce zarówno w formacie 3D jak i w 2D, wraz z możliwością wyboru pomiędzy napisami i dubbingiem w obu tych formatach

– czytam w opisie petycji.

Została ona założona w styczniu tego roku (podpisy zaczęły się pojawiać od marca). Do tej pory podpisało ją 980 osób. Akcja jest wspierana profilem na Facebooku, który jednak nie cieszy się zbyt dużą popularnością.

Petycja - profil na Facebooku

Twórcy petycji proszą o udostępnienie filmów w wersji 2D z napisami. Do tej pory jedyną opcją dla fanów dwóch wymiarów jaką proponował Disney, był dubbing.

W tekście Trzy wymiary niezgody pisałem już, że o dostępnych wersjach rzeczywiście decyduje dystrybutor.

W Polsce dystrybutorzy decydują o tym w jakiej wersji film jest wyświetlany w kinach. Hobbit: Niezwykła podróż był w aż 7 wersjach (dystrybucja: Forum Film, część Cinema City International – przyp. Szymon), natomiast dystrybutor „Iron Mana 3” (Disney – przyp. Szymon) w ogóle nie wprowadził na polski rynek wersji 2D i produkcja jest dostępna tylko w 3D z napisami oraz w 3D z dubbingiem

– wyjaśnia dział PR Multikina.

Najbliższa premiera ze świata Marvela to Obrońcy galaktyki, którzy wchodzą do polskich kin 1. sierpnia.

Przeczytaj też 3D w polskich kinach – wszystko w temacie

 

Zapytałem polski oddział Disneya czy ten i kolejne filmy będą dostępne w wersji 2D z napisami.

Niestety nie podjęliśmy jeszcze decyzji w kwestii formatu nadchodzących filmów. Jedyne co mogę potwierdzić, to informacja, że pokażemy film zarówno w wersji z dubbingiem, jak również z napisami

– poinformowała mnie Marta Grant z polskiego oddziału Disneya.

Póki co to wszystkie informacje jaki udało mi się uzyskać w tym temacie. Jeśli coś się w nim ruszy, będę Was informował.

 

Tym czasem zapraszam na ankietę dotyczącą całego tematu 2D kontra 3D w kinie.

Jeśli mam wybór, to do kina chodzę na filmy...
2D
3D
Czasem 2D, czasem 3D
Nie chodzę do kina
Zobacz wyniki