Strzyżewo

Pamiętacie zbiór opowiadań 31.10, który okazał się jednym z najgłośniejszych e-booków ubiegłego roku? Nowa edycja zbliża się wielkimi krokami. Jeśli macie ochotę wziąć w niej udział, to zapraszam na konkurs.

„Halloween II Wioska Przeklętych”, oto druga edycja zbioru opowiadań na Halloween. Tym razem zbadamy zakątki Strzyżewa, niewielkiej polskiej wioski, w której nic nie jest takie jak by się wydawało.

Kim jest kobieta, zwana Czarownicą? Dlaczego sołtys wymyka się wieczorem w nieznanym kierunku, oglądając się przy tym przez ramię? Czemu w nocy, z zaniedbanego kościoła dochodzą dziwne, niepokojące odgłosy?

Co robi we wsi pisarz, który kilka lat temu pojawił się znikąd i zamieszkał w jedynym gościnnym pokoju małej gospody? I czy stara nauczycielka, o wiecznie ściągniętych ustach, za zasłoniętymi oknami ukrywa jakąś tajemnicę?

Jeśli macie ochotę wziąć udział w tej edycji i napisać coś od siebie, to na przeszkodzie stoi tylko granica Waszej kreatywności… jeśli takowa istnieje. Ogłaszamy konkurs na opowiadania, których akcja toczy się w opisanym wyżej Strzyżewie – wsi w której magia, zbrodnia i tajemnica są na porządku dziennym.

Warunki są proste:

  1. Akcja opowiadania musi rozgrywać się w Strzyżewie.
  2. Czas jest dowolny – może odbywać się w przyszłości, teraźniejszości lub przeszłości.
  3. Możesz dowolnie zaaranżować otoczenie – stworzyć góry, lasy, doliny, mokradła a nawet ruiny średniowiecznego zamku, jeśli wymaga tego Twoja fabuła.
  4. NIE MOŻESZ napisać opowiadania o ŻADNEJ z wymienionych powyżej postaci, ale możesz z nimi wchodzić w interakcje.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich – zarówno aktywnie piszących, jak i debiutantów. Opowiadania zostaną ocenione przez Straszliwe Jury, w skład którego wchodzą autorzy biorący udział w poprzedniej edycji 31.10. Najlepsze opowiadania ukażą się w tegorocznym wydaniu eBooka, o tytule „Halloween II Wioska przeklętych”

  • Termin nadsyłania opowiadań: 30 czerwca 2012
  • Prace należy przesyłać na adres: konkurs@3110.pl
  • Autorzy zwycięskich opowiadań zostaną poinformowani do dnia 31.08.2012

Jesteś grafikiem? Chcesz zaprojektować okładkę? Napisz do nas!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie będą pojawiały się najnowsze informacje o postępach prac!