Huawei Watch

Potwierdziły się informacje dotyczące głośnika w zegarku Huawei Watch. Kiedy będzie działał?

Huawei Watcha testowałem razem Samsungiem Gear S2 w grudniu. Obydwa zegarki są znakomite.

Na moim kanale YouTube (na który serdecznie zapraszam) przygotowałem dla Was również porównanie wideo tych dwóch smartwatchy.

To właśnie na YouTube jeden z moich widzów podrzucił informację o zbliżającej się aktualizacji systemu Huawei Watcha, która ma uaktywnić wbudowany głośnik. O tym, że zegarek go ma, tylko nie wykorzystuje, wiemy już od dawna. Teraz na horyzoncie widać już łatkę, która pozwoli np. na wykonywanie rozmów telefonicznych za pomocą zegarka (po podłączeniu do komórki, jak za pomocą słuchawki Bluetooth) czy odczytywania na głos niektórych komunikatów.

Funkcje głosowe widać i słychać na poniższym filmie od około 2:30.

Temat ten ma swój wątek na ReddIt. Niejaki ThirdTimeCaller pisze tam o łatce, która póki co jest w wersji testowej, ale zapewne w przyszłości pojawi się też masowo. Póki co łatka nie jest jeszcze dostępna i przy próbie aktualizacji systemu Huawei Watcha wyświetlana jest taka informacja.

Huawei Watch system is up to date

Biorąc pod uwagę, że na targach CES 2016 Huawei zaprezentowało luksusowe modele swojego zegarka, Huawei Watch Jewel i Elegant, w których funkcje głosowe mają działać już na starcie, nie dziwne jest, że również starszy model dostanie aktualizację o nowe funkcje.

Póki co niestety nie wiadomo jeszcze kiedy.

Napisałem do Huawei z pytaniem o ten update. Czekam na odpowiedź.