LG na IFA 2011 - łączenie paneli
Rozmawiając z innymi dziennikarzami i gośćmi tegorocznych targów IFA jedno stało się pewne – LG zwyciężyło. Potwierdzam.

Produkty LG można lubić lub nie. System Cinema 3D wykorzystujący pasywne okulary można wspierać za prostotę albo piętnować za słabszą jakość obrazu. Dyskusji o jakości stoiska Koreańczyków jednak być nie może. LG po prostu pokazało w tym roku klasę. Nie chodzi o produkty. Te są już albo znane, albo podobne do tego co ma konkurencja. Znakomite wrażenie zrobiła jednak spójna koncepcja na przestrzeń targową. Coś czego próżno było szukać u głównych konkurentów.

LG postawiło wszystko na jedną kartę – 3D. Koreańczycy wykorzystali na maksimum największe atuty swojego systemu z pasywnymi okularami – prostotę i małe koszty. Przy wejściu na stoisko LG stały wielgaśne pojemniki pełne setek okularów polaryzacyjnych.

LG na IFA 2011 - okulary 3D

Osoby noszące okulary korekcyjne mogły przyczepić do nich fikuśne nakładki. Bez konieczności zakładania dodatkowej pary na nos. Po stoisku cały czas chodziłem więc z okularami 3D. Bez ograniczających ruchy zabezpieczeń przed kradzieżą. LG pewnie straci w czasie IFA 2011 setki par okularów, ale przecież one są tanie jak barszcz.

3D było oczywiście wszędzie. Na prezentacjach Blu-ray, kin domowych, gier wideo puszczanych z konsol, monitorów pokazujących trójwymiar bez używania okularów czy komórki Optimus 3D z taką samą funkcjonalnością.

LG na IFA 2011 - optimus 3D

Jakby tego było mało, przy jednym z wejść ustawiono gigantyczną instalację składającą się z dziesiątek ekranów 3D. To największa tego typu konstrukcja na targach. Wrażenie robiła oszałamiające.

Pod względem jakości obrazu 3D panele LG odstają od np. plazm Panasonica, ale w Berlinie producent pokazał inne ich zalety. To prostota i niczym nieskrępowana zabawa, do której może dołączyć każdy, bez względu na wiedzę techniczną czy zainteresowania. Wszystko to w połączeniu z niskimi cenami i bogatą ofertą produktów 3D sprawia, że odwiedzający to stoisko goście wydawali się najbardziej zadowoleni.

LG na IFA 2011 - zadowoleni widzowie

Na koniec jeszcze jeden, osobny plus. LG pokazało klasę pod względem materiałów prezentujących 3D. Firma ma w tym roku zdecydowanie najciekawsze i najbardziej widowiskowe dema ze wszystkich wystawców. Piłki baseballowe latały w stronę widzów, papierowe płatki fruwały wokół nich, a publiczność tylko stała i śmiała się do rozpuku. Znakomita promocja produktów 3D. Nawet jeśli Cinema 3D nie zawsze pokazuje idealny obraz.

Brawa dla LG!