Przy okazji tekstu o zapowiedziach LG na IFA pisałem, że mam ochotę na drugą rundę wojny na smartwatche. Będzie ona miała miejsce na IFA, co bardzo mnie cieszy.

Jeśli dana firma wybiera jakiś produkt do prezentacji przed startem targów w Berlinie czy Las Vegas, to jest to jedna z tych propozycji, na którą będzie kładziony nacisk na targach. Tak jest co roku. Na IFA 2015 na pewno będą to smartwatche.

LG pochwaliło się już luksusową wersją zegarka LG Urbane. Wersja Luxe jest złota i znakomita dla burżujów :)

LG Urbane ma ekran OLED 1,3 cala rozdzielczości 360 x 360 pikseli, procesor 1,2 GHz, 512 MB RAM i baterię 410 mAh.

 

Na odpowiedź Samsunga nie trzeba było długo czekać. Od jakiegoś czasu mówiło się, że na IFA pojawi się nowy, okrągły Samsung Gear S2. Teraz wiadomo również jak będzie wyglądał w kilku wersjach. Model Classic widoczny poniżej podoba mi się najbardziej.

Samsung Gear S2 ma mieć ekran sAMOLED 1,2 cala rozdzielczośći 360 x 360 pikseli, chipset Exynos 3250, 312 MB RAM i baterię 250 lub 300 mAh (większa w wersji 3G zegarka).

 

Oprócz tego w Berlinie pojawi się również nowa Motorola Moto 360. Niestety wszystko wskazuje na to, że ekran nadal będzie miał u dołu psujący stylistykę pasek. Plotki mówią o dwóch wielkościach nowego Moto oraz o Moto 360 Sport z plastikowym paskiem, które miałoby się pojawić później.

 

Póki co największe nadzieje wiążę z zegarkiem Samsunga. Jego tarcza ma mieć obrotowy pierścień funkcyjny, który może być ciekawym dodatkiem.

Najchętniej zobaczyłbym jednak urządzenia tego typu z bardziej wydajnymi bateriami. Tak by smartwatcha nie trzeba było ładować codziennie. Na to jednak szanse są marne.