Ostatnio pojawia się coraz więcej ciekawych projektów VR. W rzeczywistości wirtualnej promowany jest film Warcraft, a Nike reklamuje w ten sposób buty. Jednak co byście powiedzieli na grę VR w świecie Gwiezdnych Wojen?

Prezentację czegoś takiego przygotował reżyser filmowy Rob McLellan. Nie ma on jeszcze na koncie żadnego dużego projektu, ale za kilka lat może się okazać, że to jeden z „młodych zdolnych” reżyserów, których obecnie w Hollywood mamy istny wysyp. McLellan wybił się niedawno filmem krótkometrażowym ABE, który możecie obejrzeć na YouTube.

Wracając jednak do Star Warsów.

Wizja reżysera dotycząca rzeczywistości wirtualnej dotyczy gry, która miałaby pozwolić nam na latanie najbardziej kultowymi pojazdami z uniwersum Lucasa. Z hełmem VR na głowie. Twórca przygotował nawet filmik na silniku Unreal Engine 4, który ma oddawać jego wizję.

Póki co nie jest to projekt komercyjny i nie wiadomo czy kiedykolwiek zmieni się w faktyczną grę. McLellan zapowiada jednak wydanie dema w wersji publicznej w przyszłym roku, wraz z premierą komercyjnego Oculus Rifta.

Jestem pewien, że prędzej czy później doczekamy się gry VR w tym uniwersum. Już Disney o to zadba :) Niedawno pisałem nawet o tym, że Lucasfilm stworzył specjalny oddział mający zajmować się projektami dla VR. Na początku pojawi się coś związanego z Parkiem Jurajskim, ale Gwiezdne Wojny zapewne też nie zostaną pominięte.

 

A na deser jeszcze informacja o wspomnianym na początku spocie Nike w VR.