Olmpiada biegi na 100 m finał

Wpis gościnny z Multi-blog.pl.

Finałowy bieg na 100 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie będzie można oglądać w 3D. BBC przymierza się też do transmisji w Ultra-HD z obrazem o rozdzielczości 7680p. Tak, to ta sama technologia, którą pokazał Sharp na targach IFA 2011 w Berlinie i o której pisałem, że ma 16 razy lepszą rozdzielczość niż Full HD.

BBC zawsze była liderem, jeśli chodzi o technologię obrazu, a Igrzyska Olimpijskie zawsze były okazją do zaprezentowania nowych technologii. To właśnie brytyjska stacja pierwsza na świecie nadawała relacje z olimpiady w Londynie w 1948 roku. Dla BBC igrzyska były też okazją do pokazania pierwszych nagrań w jakości HD (1984 Los Angeles) oraz wprowadzenia transmisji wszystkich wydarzeń sportowych z olimpiady w wysokiej rozdzielczości (2008 Pekin).

Oczywiście BBC nie będzie transmitowała sygnału o rozdzielczości 7680p do domów – na rynku długo jeszcze nie będzie telewizora, który jest w stanie wyświetlić taki obraz. Ultra-HD będzie wyświetlane na stadionach, na 15-metrowych ekranach. Widoczny na nich obraz ma się nie różnić niczym od tego, który będzie można dostrzec gołym okiem.

Cały wpis przeczytacie na Multi-blogu.