Producenci monitorów dostali w tym roku chyba jakiegoś inspiracyjnego kopa. Najpierw Samsung pokazał monitor z bezprzewodową ładowarką komórek, a teraz Philips prezentuje uniwersalną podstawkę z HUBem USB.

Philips SB4B1928UB, bo o niej mowa, pozwala na powieszenie na niej dowolnego monitora z funkcją dokowania VESA 100 x 100 mm o przekątnej do 28 cali. Oprócz tego zapewnia też dodatkowe funkcje internetowe i przesyłu danych dzięki złączam USB 3.0 i Ethernet.

Wystarczy podłączyć się do podstawy USB i można zaczynać pracę. Na dodatek nie trzeba męczyć się z plątaniną kabli na biurku. Dzięki
uniwersalności USB podstawa współpracuje z dowolnym laptopem. Co więcej, za pomocą jednego przewodu uzyskujemy błyskawiczny dostęp do urządzeń peryferyjnych, Internetu i źródła zasilania

– komentuje Thomas Schade, wiceprezes firmy MMD w Europie, która produkuje ten sprzęt dla Philipsa.

Do podstawki można podpiąć sześć monitorów jednocześnie przez HDMI, DisplayPort lub USB. Rozdzielczość ekranu może mieć nawet 4K (3840 x 2160 pikseli), więc teoretycznie możecie sobie stworzyć potwornie wielką przestrzeń pracy bez plątaniny kabli.

Jedyny minus to cena – 749 zł, więc cena niejednego monitora.