W środę o tej godzinie będę już w drodze na targi IFA 2014 w Berlinie. Przed tą wielką imprezą w sieci aż grzmi od smartwatchy, wygiętych ekranów i głośników, a nawet gadżetów dla… Psów. Wbito też kolejny gwóźdź do trumny plazm.

O samych targach już trochę pisałem, bo jak co roku firmy zarzucają nas zapowiedziami sprzętu długo przed ich otwarciem. Przeczytajcie o tym jak:

Co oprócz tego?

 

Wojna na zegarki!

Samsung, LG, Sony, Motorola a niedługo również Apple będą tłukły się na smartwatche. Do tej pory temat interesował mnie średnio, ale teraz zegarki wreszcie zaczynają wyglądać ładnie i stają się funkcjonalne.

  • Moto 360 Motorolii ma być pięknie okrągły.
  • Ma jednak konkurencję w postaci LG G Watch R z okrągłym ekranem OLED.
  • Samsung stawia na lekko wygięty ekran w zegarku Gear S.
  • Sony zapowiada bardzo wytrzymała baterię w Smart Watch 3.
  • Apple jak zwykle siedzi cicho :)

Będzie walka potworów!

Let Them Fight smartwatch

 

Wygięte ekrany, wygięta elektronika

Największym promotorem wygiętych telewizorów będzie nadal Samsung, ale inni również dołączają. AUO ma np. mieć 85-calowy panel Ultra HD z zakrzywioną matrycą LCD.

Wygięte AUO

Co na to Samsung? Poszerza zakres wygiętej elektroniki o dodatki. Na przykład soundbara HW-H7500/H7501.

Samsung HW-H7500 H7501

 

Plazma w odstawkę

Plazma nie żyje. Pogódźmy się z tym. Samsung kończy z plazmami, Panasonic zrobił to jakiś czas temu i zostawił po nich długą i ciekawą historię, a teraz do grona „bezplazmowców” dołącza LG. Koreańskie źródła Yonhap News i The Korea Times donoszą, że Ha Hyun-hwoi z LG zapowiedział wycofanie się firmy z rynku telewizorów plazmowych. Nikogo raczej nie powinno to dziwić.

Plazma LG

 

Giętkie ekrany

Ciekawe wieści słychać ze strony firmy ITRI. pokazuje ona nowe, giętkie ekrany tworzone w oparciu o własną technologią FlexUPD. 6-calowe panele AMOLED można zginać w pół około 10 000 razy.

Oprócz tego producent pracuje nad okularami sterowanymi za pomocą gestów pokazywanych w powietrzu.

 

Kamera dla psa

Na deser coś dla naszych czworonożnych przyjaciół. kosztująca 60 dolarów uprzęż na kamerę GoPro przeznaczona dla psów. Bo tak wiele psiaków maaaarzy o tym, by wypromować się na YouTube.

GoPro dla psa

 

Tyle trzy dni przed targami IFA. Lada dzień zaleje nas fala nowinek.