Im droższy hotel, tym gorszy Internet. Marriott chciał sobie na tym dorobić i musi zapłacić 600 000 dolarów kary. Co jeszcze w dzisiejszym skrócie wiadomości? Słaby Xbox One, cena wygiętego Philipsa Ultra HD, telewizor Toshiby z Direct LEDem, OLED Sony, a na deser erupcja wulkanu z bardzo bliska nakręcona za pomocą taniego drona.

Koniec laptopów Samsunga w Europie

Tytuł mówi wszystko. Samsung rezygnuje ze sprzedaży swoich komputerów przenośny w Europie.

Szkoda.

 

600 000$ kary za blokowanie WiFi

Fot. AccessAgility Wikimedia

Fot. AccessAgility Wikimedia

Ciekawy przypadek z Nashville. Tamtejszy hotel Marriott Gaylord Opryland Hotel and Convention Center został ukarany przez Federalną Komisję Łączności grzywną 600 000 dolarów za blokowanie prywatnych punktów dostępu do Internetu na swojej sali konferencyjnej. Pracownicy hotelu robili to, by wymusić korzystanie z hotelowego WiFi. Które jak wiadomo w luksusowych hotelach tanie nie jest. W tym konkretnym przypadku ceny wahały się do 25 do 1000 dolarów. Drogi ten Internet w stanach ;)

Prawo federalne Stanów Zjednoczony zabrania używania, sprzedaży i reklamowania sprzętu służącego do zakłócania sygnałów komórkowych, GPS, WiFi lub radarów policyjnych.

 

Xbox One – next gen gameplay albo next gen grafika

Na moim Facebooku kilka razy poruszałem kwestię konsol nowej generacji, w kontekście ich niewystarczającej mocy. Teraz podobny głos dotarł do nas od producenta gier. Ted Price ze studia Insomniac powiedział w wywiadzie z IGN, że gra Sunset Overdrive wyciska z Xboxa One siódme poty i niemożliwe było zrobienie na nim gry w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z taką liczba detali. Sunset Overdrive działa w 1600 x 900 z 30 klatkami na sekundę.

Nawet jeśli producent przesadza, a twórcy gier uczą się nowej architektury i gry na konsolach wyglądają najlepiej w późniejszym okresie życia sprzętu, to i tak konsole obecnej generacji są przestarzałe w stosunku do mocnych PeCetów już na starcie. Jeśli Sony i Microsoft będą chcieli utrzymać tę generację przez 8-9 lat, to znów spowolnią rozwój gier (czysto technologiczny).

 

Direct LED Toshiby

W telewizorach ciekawie zapowiada się Toshiba REGZA Z10X. To model Ulta HD w rozmiarach 50, 58 i 65 cali. Najciekawsze w nim będzie bezpośrednie podświetlanie LED. Telewizor ma mieć 240 stref aktywnej kontroli światła.

 

Wygięty Philips 55PUS8909 za 9000 zł

Philips 55PUS8909

Philips 55PUS8909

Na targach IFA 2014 Philips zapowiedział premierę wygiętego telewizora Ultra HD. 55-calowy model Philips 55PUS8909 będzie miał wszystkie najważniejsze funkcje tego producenta:

  • podświetlanie Ambilight,
  • system operacyjny Android
  • rozdzielczość Ultra HD

Wszystko to w nowej oprawie, czyli na wygiętej matrycy.

Przewidywana cena – około 9000 zł.

 

OLED Sony

Na zdjęciu 30-calowy monitor Ultra HD 4096 x 2016 Sony BVM-X300 z matrycą OLED. Miał pojawić się w zeszłym roku, ale zadebiutuje jednak w lutym 2015. Ma mieć rewelacyjne kąty boczne, wysoki kontrast i kolory. Wierzę w te zapewnienia, bo to sprzęt tworzony dla profesjonalistów. Na pewno odbije się to na cenie. Nie jest ona jeszcze znana, ale jestem pewien, że sprzęt będzie diabelsko drogi. Wszystko co jest tworzone dla profesjonalistów, zawsze kosztuje krocie.

Poprzedni model OLED tego producenta, Sony PVM-2541, miał przekątną 25 cali, rozdzielczość Full HD i kosztował równowartość 17 000 zł.

 

Deser – erupcja wulkanu

Na deser erupcja wulkanu Bardarbunga na Islandii nakręcona za pomocą tanich dronów kosztujących 1000 dolarów oraz zwykłych kamer GoPro. Z bardzo, BARDZO bliska.

 

Życzę Wam gorącego poniedziałku!