Jutro mają miejsce dwa ciekawe wydarzenia. W Łodzi, na targach PIKE, TVP zaprezentuje transmisję sygnału 4K przez HbbTV. Z kolei w Warszawie Philips prezentuje monitory. Co chcecie wiedzieć o tych prezentacjach?

Obydwa wydarzenia są ciekawe.

Pokaz Ultra HD na targach PIKE, to prezentacja możliwości HbbTV, TVP oraz telewizorów LG, na których będzie prowadzony test. To rzut okiem w przyszłość, która może, ale nie musi nadejść.

Aplikacja „Test wideo”, zrealizowana w ramach platformy hybrydowej, przygotowana przez TVP we współpracy z firmami Dolby i LG, umożliwi przetestowanie transmisji materiałów wideo o rozdzielczości 4K z dźwiękiem wielokanałowym na telewizorach odbierających telewizję hybrydową HbbTV

– powiedział Jacek Rakowiecki, rzecznik TVP.

TVP najsilniej promuje telewizję hybrydową w Polsce. Ma ona być konkurencją dla platform Smart TV producentów telewizorów. Ma swoje zalety i wady, ale Ultra HD za jej pomocą jeszcze w Polsce nie widzieliśmy. Niestety jutrzejsza prezentacja nie jest zapowiedzią usługi, która na pewno pojawi się w ofercie nadawcy. Póki co to tylko pokaz możliwości technologii.

Ultra HD przez HbbTV na Łódzkich targach PIKE w środę, o 11:45.

 

Tego samego dnia w Warszawskim klubie Skwer o 14:00 Philips i AOC prezentują nowe monitory. Będą modele tradycyjne, ale również Ultra HD, 32-calowy panel 21:9, sprzęt dla graczy i rozwiązania dla profesjonalistów Adobe RGB.

Spotkanie oparte na motywie kolorów uświetni Jacek Błoniarz-Łuczak, ekspert z Laboratorium Fizycznego w Centrum Nauki Kopernik, który w interaktywny sposób opowie o powstawaniu kolorów w technologii LCD, przedstawi niezwykłe własności fotonów oraz przeprowadzi eksperymenty z siatką dyfrakcyjną

– dodają organizatorzy

Monitory Philipsa

 

Nie uda mi się być na obydwu wydarzeniach, więc wybieram monitory w Warszawie. Prezentacja Ultra HD na telewizji hybrydowej jest ciekawa, ale póki co to tylko pokaz możliwości, które mogą, ale nie muszą pojawić się w naszych domach. Nowe monitory Philipsa i AOC są czymś, co będziecie mogli kupić lada chwila. Z dwóch ciekawych wydarzeń odbywających się tego dni, wybieram więc to, które bardziej namacalnie dotyczy Waszych portfeli. Rok temu byłem na bliźniaczej konferencji Philipsa i chcę sprawdzić co się zmieniło w ofercie producentów.

Jeśli jednak macie jakieś pytania do któregokolwiek z tych dwóch wydarzeń, to piszcie w komentarzach lub na moim Facebooku. Postaram się odpowiedzieć na wszystko, co Was interesuje.