Jeśli potrzebujecie się wypłakać na zawołanie, to możliwości są dwie – obejrzeć pierwsze 10 minut Odlotu Pixara albo zainwestować w implant prosto z USA. Efekt gwarantowany.

 

LG vs Samsung – runda milion pięćset sto dwudziesta

W narożniku LG – 105 calowe monstrum Ultra HD UC9 o proporcjach matrycy 21:9, które weszło do sprzedaży w Wielkiej Brytanii w cenie 60 000 funtów.

W narożniku Samsunga – telewizory SUHD z systemem operacyjnym Tizen, które właśnie wchodzą do sprzedaży w Korei. Rozmiary 55, 65, 78 i 88 cali. Wersja 55″ – równowartość 5000 dolarów.

FIGHT!

 

Haier w natarciu

Koreańczycy pogonili Japończyków. Czy Chińczycy zrobią teraz to samo z Koreańczykami? Na pewno będą próbować. Firma Haier nawiązała współpracę z FOXXUM, która ma dostarczyć producentowi telewizorów rozwiązania dla Smart TV. Co to oznacza w praktyce jeszcze nie wiadomo, ale na pewno w pierwszym kwartale 2015 Haier wyda trzy serie swoich telewizorów:

  • Haier B7000U 4K w rozmiarach 42″, 50″, 55″ i 65″
  • Haier K5000 w rozmiarach 32″, 40″, 50″, 55″ i 65″
  • Haier H6660 w rozmiarach 48″, 50″, 55″ i 65″

 

55″ przezroczystego OLED

Firma Planar Systems pokazała prototyp 55-calowego panelu OLED. Jest to przezroczysty ekran tworzony z myślą o rynku reklamowym i informacyjnym. Główne zastosowanie – ruchome witryny sklepowe konstruowane fizycznych przedmiotów i obrazu na przezroczystym ekranie.

 

Płakanie na zawołanie

Naukowcy z Uniwersytetu Stanford stworzyli implant, który ma symulować… Płacz. Po wciśnięciu przycisku implant wytwarza mikro impulsy elektryczne, które pobudzają oko do wydzielania łez. Urządzenie zostało stworzone z myślą o osobach cierpiących na chroniczne wysuszenie gałek ocznych.

Implant jest sterowany zdalnie i zasilany bezprzewodowo. Ma 1 cm długości. Twórcy starają się teraz o zatwierdzenie go przez odpowiednie urzędy w USA.

 

Ograniczony Blu-ray Ultra HD

Nie dość, że standard Blu-ray Ultra HD wychodzi stanowczo za późno, to ma jeszcze być ograniczony. Plotki mówią o braku wsparcia dla:

  • 3D w rozdzielczości UHD
  • 48 klatek na sekundę

Jeśli te informacje się potwierdzą, to będzie słabo. Bardzo słabo. Premiera standardu – pod koniec tego roku.

 

To tyle na dziś. Udanego poniedziałku!