LG games

Temat gier dostępnych prosto z telewizora powraca na Obywatelu HD jak bumerang. Ostatnio pisałem, że nadal nie ma szału. Teraz pojawiło się światełko w tunelu. Bardzo delikatne.

Samsung ma w swoich Smart TV „Angry Birdsy”Panasonic trochę tytułów Gameloftu, a wszyscy mają chrapkę na usługi typu OnLive czy Gaikai. Zanim jednak pojawią się one na dobre i zmienią sposób w jaki myślimy o grach w telewizorze, firma LG chce poszerzyć swoją ofertę.

Obecnie, cała rodzina może cieszyć się wspólną zabawą w najpopularniejsze gry świata. Pilot Magic Remote, funkcja Dual Play i stworzona z myślą o smartfonach aplikacja kontrolera pokazują jak bardzo firmie LG zależy na zapewnieniu lepszych wrażeń graczom korzystającym z telewizorów CINEMA 3D Smart TV

– mówi Havis Kwon, dyrektor generalny LG Home Entertainment.

Mimo, że to marketingowe mydlenie oczu, to jednak jest w nim ziarenko prawdy. Pilot ruchowy Magic firmy LG nadaje się idealnie do obsługi gier. Niewiele rożni go od padów konsoli Nintendo Wii, a zapewne pamiętacie jaką popularnością cieszyła się ona wśród mniej zaawansowanych graczy. Widać, że LG ma chrapkę na podobny sukces wśród casuali, bo planuje dodać do swojej oferty kilka tytułów idealnych dla nich:

  • Where’s My Water,
  • The Sims TM FreePlay,
  • Air Penguin,
  • Mini Motor Racing.

Te cztery gry są potwierdzone. W „Where’s My Water” grałem sporo na iPodzie i wiem, że na telewizorze z pilotem ruchowym może sprawdzić się rewelacyjnie. Gra jest prawie tak udana jak „IdentiKid… prawie ;)

Tytuły będzie można pobrać z LG Smart World na początku tego roku. Niestety nie wiadomo dokładnie kiedy i za ile. Brak też informacji o dalszych planach.

Mam nadzieję, że LG na tym nie poprzestanie, bo cztery tytuły,to kropla w morzu potrzeb. Liczę też na to, że nie będzie problemów technicznych. Czytelnicy Obywatela HD komentujący pod tym wpisem, wiedzą doskonale, że z obietnicami Koreańczyków było w zeszłym roku różnie. Oby tym razem zostały dotrzymane.