iPad jako konsola

Podczas targów E3 2011 w Los Angeles firma Nintendo pokazała konsolę Wii U, której kontroler z wbudowanym ekranem daje możliwość zabawy z grami wideo na dwóch ekranach jednocześnie. Coś podobnego będzie na iPadzie 2.

Zanim Wii U zawojuje rynek, to samo może zrobić Apple z nowymi funkcjami oprogramowania iOS 5. Połączenie iPada 2 z nowym oprogramowaniem (póki co w wersji beta), Apple TV i grą Real Racing 2 HD daje niespotykane możliwości. Bez konieczności kupowania adaptera Apple, możliwe jest granie na dwóch ekranach jednocześnie. iPad 2 streamuje Real Racing w 16:9 HD prosto do telewizora.

W przypadku tej gry (i jak sądzimy wielu kolejnych) wykorzystujesz iPada jako kontroler – pisze Zach Honig z Engadgeta. Zarówno do poruszania się po menu, jak i podczas wyścigu. Gra jest wyświetlana tylko na telewizorze, ale na tablecie widzimy dodatkowe informacje i mapę toru.

Niestety nie jest idealnie. Honig pisze o zauważalnym opóźnieniu między tabletem, a telewizorem HD. W przypadku wspomnianych wyścigów podobno nie stanowiło to problemu, ale w grach typu Rock Band, bijatykach czy strzelaninach z trybem sieciowym może być gorzej.

Niemniej i tak jest to kolejny krok w stronę zamiany tabletu, komórki lub przenośnego odtwarzacza w konsolę do gier z prawdziwego zdarzenia.

 

Źródło: Engadget